اخبار

2017-01-15
دبیرخانه همایش بدیل وسیله به اطلاع شرکت کنندگان در همایش حضور مهندس محمد رضا نيك‌بخت به عنوان یکی از سخنرانان اصلی در ششمین همایش ملی معماری داخلی و طراحی دکوراسیون قطعی شد.

محمدرضا نیک‌بخت متولد تهران است. او مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1375 اخذ نمود. از سال 1364 فعالیت کاری خود را در حین تحصیل با مهندسان مشاور شارستان آغاز نمود و درسال 1382"مهندسان مشاور زندیگان" را تاسیس و در طی این سالها تجارب متنوعی در طراحی- نظارت، مرمت و احیاء کسب نمود.

 از سوابق حرفه‌ای وی می‌توان به طراحی و نظارت بالغ بر 200 پروژه اجرا شده مسکونی و فضاهای فرهنگی وتفریحی مانند کتابخانه جدید حسینیه ارشاد و فودکورت باشگاه انقلاب همچنین مرمت و احیای بناهای تاریخی همچون مرمت و احیای خانقاه چلپی اوغلو کاروانسرای ماهیدشت بنای حمام سالار مسجد جامع سمنان کاخ مظفری اوشان و نیز طرح مرمت و احیا مجموعه بایزید بسطامی و طرح مقبره مزار بایزید بسطامی، اشاره کرد. طرح مرمت و احیاء منزل توفیقی زنجان به همراه 8  پروژه مرمتی دیگر در سال 1380 برنده جایزه زندگی جدید در کالبد قدیم ، جایزه بنیاد آقاخان شد.

در سال 1388، مهندسین مشاور زندیگان کتاب " تجربه مرمت و احیاء خانقاه چلپی اوغلو" را چاپ نمود که این مجموعه برنده جایزه کتاب فصل گردید. این کتاب هم اکنون مرجع معتبری برای پژوهندگان و دانشجویان در این حوزه تخصصی می‌باشد . از دیگر تجارب وی در این زمینه چاپ کتاب " معماری اجزا " است. این کتاب مجموعه ای از جزئیات معماری است که در پروژه های دفتر معماری زندیگان ، طی قریب به پانزده سال طراحی و اجرا گردیده است.
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !